Neler yeni

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

Sponsorluk Anlaşması 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

Forum İsitme! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası
  • Merhaba Ziyaretçi, Forumumuz ücretsizdir. Herhangi bir kar amacı gütmemektedir. Amacımız; İşitme Cihazı kullanıcılarının, İşitme Engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve bilgilendirmektir. Ayrıca bu kitlelere hizmet verecek olan Odyolog ve Odyometrist arkadaşlara destek olmak içindir. Bizlere destek olmak için Abone olup tavsiye etmeyi unutmayınız.
  • Değerli Forum Kullanıcılarımız; Şikayet kısımlarında açılan asılsız şikayetlerden forumumuz sorumlu değildir. Asılsız şikayet yapan kişiler için forum kullanıma kapatılacak ve mesajları silinecektir. Asılsız şikayet yapan kişilere ait bilgiler resmi kanalla forumumuzdan talep edildiğinde ilgili kuruma teslim edilecektir.

Soru Cihazımı ne zaman değiştirmeliyim?

Facebook reklamınızı gördüm. Öyle haberim oldu.
Benim sorum şu. Ben cihaz alafı 3 yıl oldu. Yaşım 48. Cihazımı ne zaman değiştirmeliyim.
Bi sorum daha olacaktı ama neyse onun yeri burası değilmiş.

Bookman

Administrator
Yönetici
FRM Master
Web sitesi
forumisitme.com
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz.
Göstermiş olduğunuz hassasiyetlikten ötürü teşekkür ederiz. Forumumuzda herşeyin belirli düzende ve kolay takip edilmesi için herşeyi kategorilere ayırdık. bu nedenle sorun ve/veya sorularınızın ilgili başlıklar altında açılması bizim için önemli. fazla sözü uzatmadan sorunuza dönelim. Siz diğer sorunuzu konuştuğumuz başlık altına açarsınız.
Aslında sorunuzla ilgili bilgi paylaşımını daha detaylı bir konuda paylaşım yapmayı planlıyorum. Kısa değineyim. Devlet 5 yılda 1 işitme cihazı için katkı payı ödemekte. Şayet işitme kaybınızda herhangi bir sebeple ilerle söz konusu olmuş ve almış olduğunuz işitme cihazı mevcut işitme kaybınızı karşılayamıyor ise ve bunu resmi bir sağlık kuruluşundan rapor olarak çıkartırsanız, o zaman 5 yılı beklemeden yeni cihaz alabilirsiniz.

Konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi alt kısımda bulunan cevap yaz bölümünden yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

akyzhasan

Üye
Göstermiş olduğunuz hassasiyetlikten ötürü teşekkür ederiz. Forumumuzda herşeyin belirli düzende ve kolay takip edilmesi için herşeyi kategorilere ayırdık. bu nedenle sorun ve/veya sorularınızın ilgili başlıklar altında açılması bizim için önemli. fazla sözü uzatmadan sorunuza dönelim. Siz diğer sorunuzu konuştuğumuz başlık altına açarsınız.
Aslında sorunuzla ilgili bilgi paylaşımını daha detaylı bir konuda paylaşım yapmayı planlıyorum. Kısa değineyim. Devlet 5 yılda 1 işitme cihazı için katkı payı ödemekte. Şayet işitme kaybınızda herhangi bir sebeple ilerle söz konusu olmuş ve almış olduğunuz işitme cihazı mevcut işitme kaybınızı karşılayamıyor ise ve bunu resmi bir sağlık kuruluşundan rapor olarak çıkartırsanız, o zaman 5 yılı beklemeden yeni cihaz alabilirsiniz.

Konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi alt kısımda bulunan cevap yaz bölümünden yapabilirsiniz.
her yıl cihazlar değişik değişik çıkıyo. ben geçen sene aldım, telefonla direk bağlanmıyodu. bu sene telefonla bağlanan çıkmış. 5 sene çok uzun. aslında bunu devlet 3 veya 4 sene yapmalı. gözlük 3 senede değiştirebiliyoruz.

Defne

Üye
her yıl cihazlar değişik değişik çıkıyo. ben geçen sene aldım, telefonla direk bağlanmıyodu. bu sene telefonla bağlanan çıkmış. 5 sene çok uzun. aslında bunu devlet 3 veya 4 sene yapmalı. gözlük 3 senede değiştirebiliyoruz.

Size bu konuda bende katılıyorum. İşitme cihazları gözlük sektöründe olduğu gibi her 3 yılda bir yenilenmeli. Günümüz teknolojileri malesef çok hızlı ilerlemekte. Bu teknolojiye ayak uydurmak için en geç 3 yılda bir imkanı olanlar işitme cihazlarını yenilemeliler.

Devlet aynı kulağa işitme cihazı alırken 5 yılda bir karşılıyor. Ancak geçmişte hiç cihaz almamış ilk defa işitme cihazı alan kişilerde 18+ yaşında olanlarda 6 ay sonra diğer kulağına rapor çıkartarak işitme cihazı alabilirler.

Dünyada 3 yılda bir işitme cihazı karşılayan bir ülke duymadım. Ekonomik durumu Ülkemizden çok ama çok daha iyi olan ülkelerde bile işitme cihazı yenileme süresini 5 yıl altında yapan duymadım. Bu iş biraz hayalcilik olur.
Ülkelerin ekonomik durumları göz önünde bulundurularak kıyaslama yaptığımızda bizim ülkede devletin işitme cihazına ödediği katkı payı çok ama çok iyi. Bizim vatandaşımız dışarıyı bilmediği için içerinin önemini anlamıyor.
Bide şu yurt dışından işitme cihazı getirtenlere hayranım. Hem daha çok para ödeyip hemde daha alt segment cihaz alarak çok iyi bişey yaptıklarını sanıyorlar. Yurt dışından para vermeden işitme cihazı getirtenler için durum biraz farklı. Çünkü cebinden para çıkmıyor. Gerçi orada ödenen para ile buradan bana işitme cihazı al dese daha mantıklı ama onu demeye de yüzü varmıyordur.

Bookman

Administrator
Yönetici
FRM Master
Web sitesi
forumisitme.com
İşitme cihazı fiyatları pahalı olduğu için ve devlet ödemesi de buna bağlı yüksek olacağından ülke ekonomisini de göz önünde bulundurduğumuzda işitme cihazının devlet tarafından bedelinin karşılanma süresinin 5 yıl olması mantıklı. Kişinin ekonomik durumu müsaitse bunu 5 yıldan daha kısa sürede değiştirebilir.