Neler yeni

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

Sponsorluk Anlaşması 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

Forum İsitme! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası
  • Merhaba Ziyaretçi, Forumumuz ücretsizdir. Herhangi bir kar amacı gütmemektedir. Amacımız; İşitme Cihazı kullanıcılarının, İşitme Engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve bilgilendirmektir. Ayrıca bu kitlelere hizmet verecek olan Odyolog ve Odyometrist arkadaşlara destek olmak içindir. Bizlere destek olmak için Abone olup tavsiye etmeyi unutmayınız.
  • Değerli Forum Kullanıcılarımız; Şikayet kısımlarında açılan asılsız şikayetlerden forumumuz sorumlu değildir. Asılsız şikayet yapan kişiler için forum kullanıma kapatılacak ve mesajları silinecektir. Asılsız şikayet yapan kişilere ait bilgiler resmi kanalla forumumuzdan talep edildiğinde ilgili kuruma teslim edilecektir.

Odyometrist'ler neden rem ile ayar yapmazlar ?

bir cok insan cihazi ayarı için aylardır gidip gelıyorlar ? örneğin ben en az 9-10 defa gitmişimdir ayar yaptırmaya bir cok insan'da benım gibi 9-10 gidip ayar yaptırmaya calışıyorlar bu nereden baksanız 4-5 ay uğraşmak demek. öğrendiğim kadarıyla 1 kerede ram cihazi ile ayarı oturtulabililiyormuş. yanlışım varsa düzeltin lütfen. odyocu arkadaşlar niye hem bizi hemde kendilerini bu kadar cok uğraştırırlar ?

Web sitesi
www.protimisitme.com.tr
Cep telefonundan yazdığım için kısa cevap vermeye çalışayım.

1- Öncelikle rem ile ayar yapılma mevzusunu çok nadir hasta bilir.
2- Rem ile ayar yapmayı çok nadir satıcı bilir.
3- İşitme testiniz yanlış ise Rem ile ayar yapılsa da işlem tek seferde bitmez.

İlerleyen zamanda konuya daha detaylı cevap verilecektir.

Bookman

Administrator
Yönetici
FRM Master
Web sitesi
forumisitme.com
Evet @baypipo kardeşim.

Kusura bakma bu aralar bir seyahatim vardı cevap vermekte geçiktim.
Sağolsun sitemizin en büyük destekçisi @Protim İşitme Merkezleri arkadaşımız hemen imdadına yetişmiş ve verilecek cevabı kısaca özetlemiş.
İşitme cihazı ayarında REM'in yeri çok önemli.
Ülkemizde REM ile işitme cihazı teslimi yapmak mecburi.
Malesef birçok firma bu konuda ihmalkar davranış göstermekte.
Daha çok kişi şikayetleri üzerinden ayar yaparak işlem yapmayı tercih etmekte.
Ama herşeyden önemli olan ilk başlangıç noktamız "İŞİTME TESTİ" çok ama çok doğru yapılmalı. İşitme testinde hata var ise ayar REM ile yapılsa dahi yine çok defa ayarlar tekrarlanır.
İşitme testinin doğru yapılması için neler yapmalıyız gibi bir başlıkla ben bu konuya detaylı cevap yazayım ilk fırsatta.

Herzaman dile getirdiğim bir söz var. İşitme cihazınızın markası kadar nereden aldığınız da önemlidir. Bizim vatandaşımız ne yapıyor. Ürünü ucuza verenden alıyor. Fiyat dikkat edilmesi gereken 3. basamakken 1. basamağa korsak, malesef problem yaşama ihtimalimiz artıyor. Alışverişi daha ucuza kapatayım derken, hem daha pahalıya mal ediyoruz, hemde problem yaşıyoruz. Strese giriyoruz.