Neler yeni
  • Merhaba Ziyaretçi, Forumumuz ücretsizdir. Herhangi bir kar amacı gütmemektedir. Amacımız; İşitme Cihazı kullanıcılarının, İşitme Engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve bilgilendirmektir. Ayrıca bu kitlelere hizmet verecek olan Odyolog ve Odyometrist arkadaşlara destek olmak içindir. Bizlere destek olmak için Abone olup tavsiye etmeyi unutmayınız.
  • Değerli Forum Kullanıcılarımız; Şikayet kısımlarında açılan asılsız şikayetlerden forumumuz sorumlu değildir. Asılsız şikayet yapan kişiler için forum kullanıma kapatılacak ve mesajları silinecektir. Asılsız şikayet yapan kişilere ait bilgiler resmi kanalla forumumuzdan talep edildiğinde ilgili kuruma teslim edilecektir.

Odyometri Eğitiminin Süresi ve İçeriği

Bookman

Administrator
Yönetici
FRM Master
Web sitesi
forumisitme.com
Odyometri Eğitiminin Süresi ve İçeriği

Odyometri eğitim süresi 2 yıldır. Odyometri eğitim programı pratik ve teorik olarak verilmektedir. Odyometri eğitiminin ilk yılı sonunda 40 günlük staj yapılmaktadır.

Odyometri eğitiminin birinci yılında;

Fizyoloji, Anatomi, Biyomedikal Fizik, Psikolojiye Giriş, Mesleki Teknoloji, İşitme Ölçümü, İlk Yardım, Gelişim Psikolojisi, İşitme-Konuşma Anatomisi ve Fizyolojisi, İşitme Kayıpları, Kliniğe Giriş, Biyomedikal Instrumantasyon, dersleri verilmektedir.

Odyometri eğitiminin ikinci yılında;

Konuşma Gelişimi, Atipik Çocuk Psikolojisi, İşitme Cihazları, Odyometride İleri Test Yöntemleri, Halk Sağlığı ve Deontoloji, Vestibüler Sistem ve Test Yöntemleri, Çocuk Test Yöntemleri gibi temel ve mesleki dersler verilmektedir.

Ayrıca birinci ve ikinci sınıflarda Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil ve seçmeli dersler de verilmektedir.

Google ads alanı