Neler yeni

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

Sponsorluk Anlaşması 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

Forum İsitme! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası
  • Merhaba Ziyaretçi, Forumumuz ücretsizdir. Herhangi bir kar amacı gütmemektedir. Amacımız; İşitme Cihazı kullanıcılarının, İşitme Engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve bilgilendirmektir. Ayrıca bu kitlelere hizmet verecek olan Odyolog ve Odyometrist arkadaşlara destek olmak içindir. Bizlere destek olmak için Abone olup tavsiye etmeyi unutmayınız.
  • Değerli Forum Kullanıcılarımız; Şikayet kısımlarında açılan asılsız şikayetlerden forumumuz sorumlu değildir. Asılsız şikayet yapan kişiler için forum kullanıma kapatılacak ve mesajları silinecektir. Asılsız şikayet yapan kişilere ait bilgiler resmi kanalla forumumuzdan talep edildiğinde ilgili kuruma teslim edilecektir.

Soru Neden İşitme Cihazına Ayar Yaptırdığım Halde Bir Türlü İstediğim Gibi Olmuyor?

Bookman

Administrator
Yönetici
FRM Master
Web sitesi
forumisitme.com
İşitme cihazımı kaç defadır ayar yaptırdığım halde bir türlü istediğim randımanı vermiyor. İşitme Merkezine sürekli gitmekten sıkıldım, utanıyorum artık. İşitme Cihazımı ayar yaptırıyorum gayet iyi ama bir müddet sonra yine sıkıntı yaşıyorum. Bu ve benzeri sitemler işitme cihazı sektöründe maalesef çok sık karşılaştığımız sitemler arasında. Peki ne yapmanız gerek.

İşitme cihazı ayarı yaptırdığınız ortam; İşitme merkezi açılması için gereken kıstaslardan bir tanesi işitme cihazı deneme odalarının belirli bir dB’in altında olması. (Bu konuya yakında değineceğim) Sizlere işitme cihazı denemesi ve ayarı bu odalarda yapılmak zorunda. Siz orada sessiz ortamda ayar yaptırıyorsunuz her şey süper, ortamınızı değiştiriyorsunuz birde bakmışsınız ki memnun değilsiniz. Peki yapılması gereken nedir? Ayar yaptırdıktan sonra ayarlarınızı dışarıda gürültülü ortamda test etmek. Başka bir metot (bunu il sağlık müdürlüğünden kimseye söylemeyin 😊) ayarınızın dış kapıya yakın içeriye gürültü alan bir ortamda yapılmasını isteyin.

Yapılan ayarın test ediliş biçimi; İşitme cihazınıza ayar yapılırken, konuşmacı sadece tek bir yönden konuşmamalı. Farklı açılardan konuşmalarla test edilerek ayar yapılmalı. Aynı anda kendinizde konuşarak kendi sesinizi de test etmelisiniz.

Çok sık ayara gidiyorsunuz diye asla ve asla utanmayın. Çünkü bu sıkıntıların çoğu ayarlamanın olması gerektiği gibi yapılmamasından kaynaklanmakta. Tabi bir kısmı da kullanıcının yaşadığı sıkıntıyı tam olarak dile getirememesinden kaynaklanmakta. Şunu asla unutmayınız ki Ressam ne kadar usta ve ünlü olursa olsun görmediği bir tabloyu ancak yapılan tarif kadar çizebilir. Siz sıkıntınızı net anlatırsanız ve Ressamınızda iyi ise yapılan ayardan memnun kalırsınız. 😊

Tabi birde almış olduğunuz cihaz ve o cihazdan beklentinizde olayın bir başka boyutu. Bu konuyu da ilerde işlemeyi düşünüyorum.

Bu konuda sormak istediklerinizin olursa konunun altından bana sorabilirsiniz.

Konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi alt kısımda bulunan cevap yaz bölümünden yapabilirsiniz.

Son düzenleme: