Neler yeni

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

Sponsorluk Anlaşması 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

Forum İsitme! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası
  • Merhaba Ziyaretçi, Forumumuz ücretsizdir. Herhangi bir kar amacı gütmemektedir. Amacımız; İşitme Cihazı kullanıcılarının, İşitme Engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve bilgilendirmektir. Ayrıca bu kitlelere hizmet verecek olan Odyolog ve Odyometrist arkadaşlara destek olmak içindir. Bizlere destek olmak için Abone olup tavsiye etmeyi unutmayınız.
  • Değerli Forum Kullanıcılarımız; Şikayet kısımlarında açılan asılsız şikayetlerden forumumuz sorumlu değildir. Asılsız şikayet yapan kişiler için forum kullanıma kapatılacak ve mesajları silinecektir. Asılsız şikayet yapan kişilere ait bilgiler resmi kanalla forumumuzdan talep edildiğinde ilgili kuruma teslim edilecektir.

Cihaz konusunda yardım

Bookman

Administrator
Yönetici
FRM Master
Web sitesi
forumisitme.com
Öncelikle Merhabalar

Belirtmiş olduğunuz markalar sektörün önde gelen markaları arasında. Signia Xperience platformu (7X dediğiniz)signianın son çıkarttığı platform. Paradise platformu da Phonak markasının son platformu. Marvel platformu ise phonak markasının paradise'den önceki platform.

Ses kalitesi olarak paradise platformu marvele göre daha iyidir. Ancak Signia Xperience platformu'mu yoksa Phonak Paradise platformu mu derseniz bu kişiye göre değişiklik arzeder. Örn: Aynı yemeği iki kişi yer ama ikisi de aynı lezzeti almayabilir.

Hem sizin haklarınızı savunacak, hemde doğru uygulama yapması açısından alacağınız marka kadar nereden aldığınız da önemlidir.

Size tavsiyem öncelikle her iki markanın işitme kaybınıza göre uygun olan modelini denemeniz. Alacağınız markaya karar verdikten sonra bulunduğunuz ilde o markayı satan firmaları araştırıp en deneyimli ve donanımlı firmadan almanız.

Umarım size tatmin edici bilgi verebilmişimdir. Sormak istediğiniz bir konu olduğunda çekinmeden yazabilirsiniz.

mcirak28

Yeni Üye
Cevabınız gayet güzel ve açıklayıcı olmuş, çok tşk ederim. demek istediğinizi gayet iyi anladım. benim merakım marka kalitesi olarak ve arıza yapma açısından, hangi marka daha kaliteli ve tercih edilendir. onu öğrenmek istemiştim.

Bookman

Administrator
Yönetici
FRM Master
Web sitesi
forumisitme.com
Cevabınız gayet güzel ve açıklayıcı olmuş, çok tşk ederim. demek istediğinizi gayet iyi anladım. benim merakım marka kalitesi olarak ve arıza yapma açısından, hangi marka daha kaliteli ve tercih edilendir. onu öğrenmek istemiştim.
Arıza konusu çok göreceli ve değişken bir durum. Kullanıcının işitme cihazına bakım yapması, çalıştığı ortam, yaşadığı iklim vb etkenler işitme cihazlarının arıza yapmasını, arıza sıklığını belirler. Bahsetmiş olduğunuz her iki markayı bu konuda ayırmak pek doğru olmayacaktır.

Burada önemli olan firmanın servis hızı ve kalitesi bu açıdan bakıldığında da dikkat çekici bir farklılık olduğunu düşünmüyorum. Zaten bu konuları talip etmek, haklarınızı korumak, cihaz alacağınız bayi yapacağından sizin doğru yeri tercih etmeniz önemli.

Forumumuzda bulunan İşitme Cihazı Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler başlıklı yazımızla Hangi İşitme Merkezini Tercih Etmeliyim başlıklı yazıları okumanızı tavsiye ederim.