Neler yeni
  • Merhaba Ziyaretçi, Forumumuz ücretsizdir. Herhangi bir kar amacı gütmemektedir. Amacımız; İşitme Cihazı kullanıcılarının, İşitme Engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve bilgilendirmektir. Ayrıca bu kitlelere hizmet verecek olan Odyolog ve Odyometrist arkadaşlara destek olmak içindir. Bizlere destek olmak için Abone olup tavsiye etmeyi unutmayınız.
  • Değerli Forum Kullanıcılarımız; Şikayet kısımlarında açılan asılsız şikayetlerden forumumuz sorumlu değildir. Asılsız şikayet yapan kişiler için forum kullanıma kapatılacak ve mesajları silinecektir. Asılsız şikayet yapan kişilere ait bilgiler resmi kanalla forumumuzdan talep edildiğinde ilgili kuruma teslim edilecektir.

Soru Arkadaşımın cihazının aynısından alabilirmiyim?

Bookman

Administrator
Yönetici
FRM Master
Web sitesi
forumisitme.com
Bizim komşu Himmet Ağanın cihazının aynısını istiyom ben. Benim arkadaşım sizden kulak içi cihaz almış bende aynısından istiyorum. Benim alt komşu Ayşe varya (eeee 😊) ben geçen onun cihazını kulağıma taktım çok hoşuma gitti, bende ondan alcam. Biraz düşünsem bu tarz diyalogları yazsam herhalde sayfalarca sürer.

İşitme cihazı belirleme kriterlerinden önemli olanlarından bir tanesi, işitme cihazı kişinin işitme seviyesine göre seçilir. Herkesin işitme seviyesi farklı olduğundan işitme cihazı da farklı olacaktır. Mesleki konulara girip kafanızı karıştırmak istemiyorum. İşitme testlerinin çoğunda sağ tarafta yazan değerler yakın yazınca kişi hemen onda %50 kayıp var bende de %50 kayıp var neden olmuyor. Her iki testte saf ses ortalaması 50 dB yazabilir. Bu iki kulağın aynı olduğunu göstermez. İşitmeyi frekans frekans incelemek gerek. Yeri gelmişken de belirteyim. Orada 50 dB yazdığında senin işitme kaybın %50 demek değildir.

Forumumuza üye olup konuları takip ettiğinizde işitme cihazı ile ilgili tüm detayları en ince ayrıntısına kadar öğreneceğinizin garantisini verebilirim. Sadece gerekli olan zaman ve sabır.

Konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi alt kısımda bulunan cevap yaz bölümünden yapabilirsiniz.

Google ads alanı